نصب چمن مصنوعی,فروش چمن مصنوعی

فروش چمن مصنوعی

02128423456
09198000567

مزیت های چمن مصنوعی مدارس

چکیده این مطلب : انتشار : 1399/05/08 0 نظر

چمن مصنوعی مدارس چه کاربردهایی دارد؟

شرایط نصب چمن مصنوعی در حیاط مدرسه  چیست؟

 7 دلیل برای استفاده از چمن مصنوعی در مدارس

تکنولوژی مدرن به درجه ای رسیده است که زندگی انسان ها را راحت تر کرده است. به این ترتیب ابزارهای مصنوعی به وجود آمده اند که حتی بهتر از انواع واقعی خود عمل می کنند و کاربرد دارند. 

جدا از زیبایی های چمن مصنوعی، استفاده از آن ها مزیت های بسیاری دارد، مخصوصا برای مدارس و زمین های بازی. 

استفاده از چمن های طبیعی در مدارس موجب می شود تا به مرور زمان، بخش هایی از آن ساییده شده و خالی شوند و دلیل این امر هم رفت و آمد بسیار و بازی بچه ها می باشد. 

این بخش های خالی در چمن واقعا نمای زشت و نامناسبی ایجاد می کنند و هم چنین خطر لیز خوردن را برای کودکان به همراه دارند. 

بارش باران نیز این خطر را جدی و جدی تر می کند، از طرف دیگر حفره های گل و لایی به وجود می آید که لباس بچه ها را کثیف می نماید. 

با استفاده از چمن مصنوعی مدارس، این خطرات به حداقل کاهش می یابد، زیرا در مقابل رفت و آمد ها و بازی کودکان، مقاوم و بادوام می باشد. از طرف دیگر گودال های گل و لایی نیز به وجود نمی آید، زیرا با نصب صحیح چمن مصنوعی، زهکشی آب به طور مناسبی انجام می گیرد و همیشه سطح چمن خشک می باشد. 

در این مقاله می خواهیم 7 دلیل که باید از چمن مصنوعی در مدارس استفاده کنید خدمت تان عرض کنیم. با ما همراه باشید.

 

1.نیاز به مراقبت کمتر

یکی از مزیت های بسیار واضح نصب چمن مصنوعی مدارس، کاهش هزینه های نگهداری می باشد، این موضوع برای مدیران مدرس بسیار اهمیت دارد. 

معمولا در مدرسه ها، افرادی استخدام می شوند تا صرفا از چمن طبیعی موجود در حیاط مراقبت و محافظت کنند و یا حتی ممکن است با یک شرکت مراقبت از فضای سبز، قراردادی بسته شود. هر دوی این گزینه ها گران قیمت می باشند و موجب هدر رفتن سرمایه و وقت می شود. 

کیفیت بالای چمن مصنوعی به گونه ای است که 15 تا 20 سال ماندگاری دارد. می توانید قیمت چمن مصنوعی که فقط یک بار بابت آن هزینه می کنید را با 15 تا 20 هزینه نگهداری چمن واقعی و طبیعی در مدارس مقایسه کنید. 

زمانی که چمن مصنوعی در مدارس نصب شود، نیاز به نگهداری خاصی ندارد و اصلا حضور افراد متخصص برای مراقبت از آن ها ضرورتی ندارد. به این ترتیب در هزینه های زیر صرفه جویی می شود:

● کوتاه کردن چمن ها به طور منظم.

● استفاده کمتر از سوخت و روغن برای تجهیزاتی مانند دستگاه علف زنی.

● صرفه جویی در مواد شیمیایی و روش هایی مانند دفع سموم و آفات و یا کود و غیره.

● عدم نیاز به افرادی که مسئول مراقبت از چمن های طبیعی می باشند و این به معنی کاهش هزینه های دستمزد برای مدیران مدارس می باشد. 

 

2. چمن مصنوعی برای تمامی طول سال قابل استفاده می باشد

معمولا در طول زمستان یا بعد از باران سنگین، زمین بازی و چمن طبیعی تبدیل به مناطق ممنوعه برای دانش آموزان و معلم ها می شود.

این امر به معنای محدود شدن فعالیت و بازی کودکان می باشد. این مشکل برای مدارسی که فضای کمتری دارند نیز بسیار جدی تر است. 

از طرف دیگر به دلیل استفاده مکرر و یا عدم تابش نور مستقیم نور خورشید ممکن است بخش هایی از چمن طبیعی خالی شود که همین بخش ها هنگام باران، به گودال های گل و لای تبدیل می شوند و بازی و فعالیت را برای بچه ها سخت می کنند. هم چنین این گودال های گل و لای برای امنیت بچه ها نیز خطرناک است، زیرا احتمال سر خوردن آن ها وجود دارد. 

چمن مصنوعی برای 365 روز سال قابل استفاده است و هم چنین در تمام فصل های سال به یک شکل می باشد و هیچ تغییری نمی کند، زیرا نه بخش هایی از آن در اثر استفاده مکرر خالی می شود و نه به دلیلی بارش باران، گل و لای و کثیفی هایی را به وجود می آورد.

زمانی که بچه ها بدانند که بازی کردن روی چمن مصنوعی همانند چمن طبیعی، نرم و لطیف می باشد، واقعا عاشقش می شوند. 

 

3. چمن مصنوعی مدارس می تواند بخش های کسل کننده حیاط را پر انرژی نشان دهد

چمن مصنوعی می تواند حیاط خشک و بی روح مدارس را به یک مکان جالب برای بازی و تفریح تبدیل نماید. 

این موضوع مخصوصا برای مدارس داخل شهر بسیار اهمیت دارد، زیرا فضای سبز آن چنانی برای فعالیت و بازی بچه ها در اختیار ندارند. از طرف دیگر هر بخش از حیاط مدرسه می تواند توسط چمن مصنوعی پوشیده شود و نیازی به شرایط خاصی ندارد. در برخی مدارس، موقعیت حیاط به گونه ای است که چمن طبیعی نمی تواند در آن جا رشد کند. به این ترتیب این بخش ها، حیاط مدرسه را بسیار زشت و بی روح می کنند. 

یک مدرسه جذاب با محیط سر سبز و شاداب و پر انرژی خود می تواند محیط بهتری برای بچه ها ایجاد کنند تا بهتر یاد بگیرند و بازی کنند و هم چنین موجب جذب بیشتر دانش آموزان جدید می شود. 

 

4. عدم نیاز به مواد شیمیایی سمی

بسیاری مدارس هنگامی که می خواهند برای دفع حشرات و آفت ها از مواد شیمیایی استفاده کنند، مجبور به تعطیل کردن مدرسه می شوند، زیرا این مواد برای سلامتی بچه ها مضر است. 

با استفاده از چمن مصنوعی مدارس، دیگر این مسئله وجود ندارد و شما نیاز به هیچ کود، آفت کش یا مواد شیمیایی ندارید. به این ترتیب محیط امنی برای بچه ها به وجود می آید تا بازی کنند و لذت ببرند. 

از همه مهم تر، چمن مصنوعی باکیفیت و معتبر در هر ابعادی مورد تست و بررسی قرار می گیرد تا به هیچ وجه برای سلامتی انسان خطرناک نباشد. 

مطمئن شدن از این که چمن مصنوعی هیچ ماده خطرناکی را شامل نمی شود، سخت است. برای اطمینان، همیشه بررسی کنید که تولید کننده دارای گواهی و اعتبار نامه هایی می باشد و تایید می نمایند که این محصولات مورد ارزیابی قرار گرفته اند. این امر به مدیران مدرسه اطمینان می دهد و می توانند با خیال راحت از چمن مصنوعی در حیاط مدارس استفاده کنند. 

 

5. برای افرادی که آلرژی دارند، بهتر است

بسیاری از افراد دچار مشکل آلرژی می باشند. این افراد در برابر محرک های محیطی مانند گرده گل و گیاهان، بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند. واضح است که چمن طبیعی مانند هر گیاه دیگری، گرده هایی را در هوا منتشر می کند و این امر برای بچه ها و حتی افراد بزرگسالی که از آلرژی رنج می برند، اصلا مسئله خوبی نیست. 

افرادی که دچار آلرژی می باشند و در معرض عوامل محرک محیطی مانند گرده چمن های طبیعی قرار می گیرند، ممکن است مداوم عطسه کنند و آبریزش بینی، خارش چشم، گلو، دهان، بینی و 

گوش و حتی سرفه داشته باشند. 

چنینی دانش آموزانی در مدارسی که از چمن طبیعی استفاده می کنند، بیشتر اذیت می شوند. 

چمن مصنوعی مدارس هیچ گرده ای منتشر نمی کند و از این رو دانش آموزانی که آلرژی دارند، در معرض عوامل محرک کمتری قرار می گیرند.

 

6. محیط امنی برای بچه ها به وجود می آید

یکی از مهم ترین نگرانی ها در مدارس، امنیت بچه ها می باشد. 

این موضوع اثبات شده است که چمن مصنوعی در برابر استفاده مکرر و بازی های مختلف بچه ها با دوام و مقاوم می باشد. مدارس بزرگ و کوچک می توانند با خیال راحت از این چمن های مصنوعی استفاده کنند، بدون این که نگران این باشند که به مرور زمان خراب می شوند یا دیگر قابل استفاده نیستند. هم چنین نگرانی بابت آسیب کودکان در حین فعالیت و بازی نیز وجود ندارد.

بسیار اهمیت دارد تا حیاط مدارس برای بچه ها محیط امنی باشد، مخصوصا اگر وسایل بازی در حیاط مدارس نصب شده باشد. برای اطمینان خاطر، توصیه می شود تا مدیران مدارس از فوم 10 تا 20 میلی متری در زیر این چمن های مصنوعی استفاده کنند تا جلوی هر گونه آسیب و صدمه به بچه ها در حین بازی گرفته شود. 

 

7. چمن مصنوعی برای زمین های ورزشی مدارس نیز مناسب است

از جایی که تجهیزات مختلفی برای زمین های ورزشی در بازار وجود دارد، چمن مصنوعی می تواند گزینه محاسبی در میان آن ها باشد. این چمن برای ورزش هایی مانند تنیس، فوتبال، راگبی و کریکت، گزینه بسیار عالی به شمار می رود.

چمن های طبیعی نیاز به مراقبت و محافظت ویژه ای دارند تا برای فعالیت های ورزشی آماده باشند. این در حالی است که چمن مصنوعی نیازی به آبیاری، کود و غیره ندارد. این امر به معنی صرفه جویی در هزینه ها و وقت می شود و فعالیت ورزشی را برای دانش آموزان ساده و بی دردسر می سازد.

مزیت های دیگر استفاده از چمن مصنوعی مدارس و زمینه های بازی کودکان به این ترتیب می باشد:

● کاهش هزینه های نگه داری.

● قابلیت استفاده در تمام طول سال.

● زهکشی کاملا موثر.

● مناسب برای انواع فعالیت های ورزشی در مدارس. 

 

در نهایت

از جایی که چمن مصنوعی مزیت های بسیاری دارد، روز به روز بیشتر شاهد این می باشیم که مدرسه ها به استفاده از آن روی می آورند و آن را به چمن طبیعی ترجیح می دهند. 

چه محوطه مدارس بزرگ و کوچک باشد، فرقی ندارد، در هر صورت چمن مصنوعی یک راه حل عالی برای استفاده در مدارس و زمین های بازی می باشد. 

از جایی که حیاط مدارس و زمین های بازی محل پر رفت آمد و شلوغی است، استفاده از چمن مصنوعی گزینه بهتری به نظر می رسد، زیرا ماندگاری بالا و نیاز به نگهداری کمی دارد. 

شاید هزینه ابتدایی خرید و نصب چمن مصنوعی بالا باشد، اما زمانی که آن را با هزینه ها 5 تا 10 سال نگهداری از چمن های طبیعی مقایسه کنید، قطعا بسیار به صرفه خواهد بود. 

 

نظرات

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

چمن مصنوعی