نصب چمن مصنوعی,فروش چمن مصنوعی

فروش چمن مصنوعی

02128423456
09198000567

روف گاردن یا پشت بام سبز چیست؟

چکیده این مطلب : انتشار : 1399/05/08 0 نظر

چمن مصنوعی روف گاردن چیست و چه مزیت هایی دارد؟

در خرید چمن منصوعی برای پشت بام باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مزیت های چمن مصنوعی روف گاردن نسبت به چمن طبیعی چیست؟

نکاتی که باید در هنگام انتخاب چمن مصنوعی روف گاردن به یاد داشته باشید


اگر تنها پنج دقیقه در اینترنت جستجو کنید، متوجه می شوید که تنوع چمن های مصنوعی در بازار بسیار زیاد است. 
با وجود تولیدکنندگان و محصولات بسیار زیادی که در این زمینه وجود دارد، واقعا انتخاب بهترین چمن مصنوعی روف گاردن برای شما سخت می شود. 
ویژگی های بسیار زیادی وجود دارد که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. شما دقیقا باید به این فکر کنید که می خواهید چمن مصنوعی را به چه منظور استفاده کنید. 


در ادامه اطلاعات مفیدی وجود دارد که به شما در انتخاب بهترین چمن در این زمینه کمک می کند.


زیبایی
در هنگام خرید، همیشه به زیبایی و جذابیت چمن مصنوعی دقت داشته باشید، زیرا شما می خواهید با نگاه کردن به آن لذت ببرید و حال و هوای پشت بام خانه خود را عوض کنید. 

ارتفاع الیاف 
انتخاب ارتفاع الیاف یا نخ چمن نیز اهمیت دارد. آن دسته چمن های مصنوعی که از نظر ظاهری شبیه به چمن های تازه بریده شده می باشند و چیزی بین 25 تا 30 میلیمتر ارتفاع دارند، انتخاب مناسبی به شمار می روند. برای این که چمن مصنوعی روف گاردن شما طبیعی تر به نظر برسد، ما پیشنهاد می کنیم از ارتفاع 30 تا 38 میلیمتری استفاده کنید. 
اگر ارتفاع این الیاف بیش از مقدار گرفته شده باشد، به جای این که ایستاده و صاف باشند، مسطح و تخت به نظر می رسند که اصلا جذابیتی ندارند. این در حالی است که ارتفاع های کمتر، پوشاندن یکدست و منظم سطح پشت بام را سخت می سازد. در این حالت نیز محوطه به آن سر سبزی و شادابی که باید باشد، نیست.

تراکم الیاف
هرچه تراکم الیاف یا نخ چمن بیشتر باشد، سرسبز تر و با شکوه تر دیده می شود.
 اگر تراکم کم باشد، سطح پشت بام با چمن های پراکنده و نازکی پوشانده می شوند که اصلا جذابیتی ندارد.
اگر چمن مصنوعی روف گاردن شما در محل پر رفت و آمد نصب می شود، تراکمی بین 16500 و 18000 الیاف در هر متر مکعب پیشنهاد می شود. اما اگر بیشتر جنبه تزئینی دارد، می توانید به 13000 تا 1600 الیاف در هر متر مکعب فکر کنید تا به این ترتیب، از نظر هزینه نیز برای شما به صرفه تر باشد. 
زاویه این الیاف نیز اهمیت دارد. از جایی که پشت بام جایی است که چمن از زاویه بالا دیده می شود، بهتر است از چمن مصنوعی با الیاف کمتر و زاویه سمت راست استفاده کنید، به این ترتیب این گونه به نظر می رسد که چمن ضخیم تر و پر پشت تر می باشد. 


انتخاب رنگ
درست مانند ارتفاع الیاف، رنگ الیاف نیز به سلیقه هر شخص بستگی دارد. رنگ های بسیار متنوعی برای الیاف چمن مصنوعی وجود دارد. شاید از خود بپرسید که مگر چند رنگ سبز داریم؟ جواب سوال این است که انواعی مختلفی سایه رنگ سبز وجود دارد که می تواند یکی از آن ها را انتخاب کنید (از سبز خیلی روشن گرفته تا سبز خیلی تیره). 
به یاد داشته باشید که بیشتر تولید کنندگان، نمونه های رایگانی را برای انتخاب در اختیار شما می گذارند، از این رو پیشنهاد می کنیم که قبل از خرید، از این نمونه ها استفاده کنید و خیلی به تصاویر موجود در اینترنت اعتماد نکنید.
زمانی که می خواهید درباره رنگ تصمیم گیری کنید، بسیار اهمیت دارد تا نمونه را در جایی قرار بدهید که قرار است سیستم روف گاردن در آنجا پیاده شود. زیرا موقعیت های نور مختلف می تواند رنگ چمن مصنوعی را تغییر دهد. 

مزیت های چمن مصنوعی روف گاردن چیست؟

1.ظاهر منحصر به فرد
چمن مصنوعی واقعا پشت بام تان را از یک محوطه خالی و بدون جذابیت به یک فضای منحصر به فردی تبدیل می کند، و در کنار کاربردی بودن می تواند برای تان لذت بخش و مفرح نیز باشد. شما می توانید به این وسیله از پشت بام سیمانی و بی روح خود خلاص شده و فضای دلچسبی را برای خود و اعضای خانواده تان مهیا کنید، مانند یک پارک اختصاصی. خودتان قضاوت کنید، یک پشت بام خشک و خالی را می پسندید یا یک روف گاردن با چمن مصنوعی که مزیت های بسیاری زیادی دارد؟


2. پشت بام امن تر
پشت بام های سیمانی یا چوبی زمانی که خیس می شوند، بسیار لیز و حالت سرسری دارند. پوشاندن این نواحی با چمن مصنوعی روف گاردن می تواند این خطرات را کاهش دهد، زیرا در مواقعی که خیس می شود، موجب سر خوردن و افتادن فرد نمی گردد. این در حالی است حتی می تواند به سرعت رطوبت اضافه را زهکشی کند،  به این ترتیب سطح چمن خشک باقی می ماند و دیگر خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

3. عایق بیشتر برای پشت بام شما
چمن مصنوعی نیز می تواند لایه های عایق بیشتری به پشت بام شما اضافه کند، بدون این که وزن سنگینی داشته باشد و یا مانند چمن های طبیعی موجب نم و رطوبت سقف خانه شود. از طرف دیگر قیر و ایزوگام خانه ها در فصل تابستان و تابش مستقیم نور خورشید، بسیار داغ و سوزان می شود و از این رو استفاده از محوطه پشت بام برای تان سخت می گردد، اما نصب چمن مصنوعی روف گاردن روی این لایه ها می تواند از تماس مستقیم حرارت قیر و ایزوگام جلوگیری نماید. این موضوع حتی موجب می شود تا فضای منزل تان نیز خنک تر شود. 
در فصل زمستان نیز این موضوع بالعکس می باشد. لایه بیشتری که توسط چمن مصنوعی روی پشت بام ایجاد می شود، می تواند گرما را در خود نگه دارد و موجب گرم تر شدن فضای منزل شما می شود. 


4. نیاز به نگهداری کمتر
نصب چمن مصنوعی روی پشت بام می تواند موجب کاهش هزینه های نگهداری شود، زیرا نفوذ پذیر و به طور مناسبی آب را زهکشی می کند، به این ترتیب، هیچ گاه آب یا رطوبت روی سطح پشت بام جمع نمی شود و به سقف خانه شما آسیبی وارد نمی کند. چمن مصنوعی از تماس مستقیم پشت بام با نور خورشید نیز جلوگیری می کند و به این ترتیب طول عمر قیر و ایزوگام زیر آن نیز افزایش می یابد.

چگونه چمن مصنوعی روف گاردن نصب می شود؟
برخلاف نصب چمن مصنوعی در باغ  یا روی خاک، برای نصب آن روی  پشت بام، آمادگی های قبلی لازم است. اگر احتمال وزش باد یا جا به جایی چمن ها وجود ندارد، قرار دادن آن ها روی پشت بام مانند موکت یا فرش کفایت می کند. 
در هر صورت این روش اغلب اوقات مناسب نیست و شما نیاز به آماده سازی بیشتری دارید تا چمن ها در برابر باد مصون بمانند. شاید برخی فکر کنند منظور از آماده سازی یعنی انجام دادن کارهای سخت و گران قیمت اما گاهی قرار دادن اشیای سنگین و گلدان ها نیز در جلوگیری از جا به جای چمن مصنوعی روی پشت بام کافی است. 


بهترین چمن مصنوعی برای پشت بام چیست؟
از جایی که هنگام انتخاب نوع چمن مصنوعی، عامل وزن بسیار اهمیت دارد، پیشنهاد ما انتخاب چمن با ارتفاع الیاف بلند است، یعنی بالای 35 میلی متر می تواند مناسب باشد. 
روش دیگر برای افزایش وزن چمن مصنوعی این است که برای داخل آن، از شن استفاده کنید. این روش برای زمین های فوتبال نیز بسیار رایج است. 


اشتباهات رایج 
بسیاری از مردم فکر می کنند که باید چمن مصنوعی را روی سطح پشت بام بچسبانند تا به خوبی روی سیمان یا ایزوگام نصب شوند. در هر صورت ما در بیشتر موارد این گزینه را پیشنهاد نمی کنیم. این موضوع به نوع پشت بامی که می خواهید چمن را روی آن نصب کنید و چه مدت زمانی می خواهید آن را روی پشت بام نگاه دارید، بستگی دارد. 
اگر از چمن مصنوعی برای هدف مشخصی مانند ایجاد یک باغ زیبا روی پشت بام یا اصطلاحا روف گاردن استفاده می کنید، نیازی به چسب ندارید، اما اگر می خواهید برای مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید، چسب و میخ می تواند چمن را به خوبی سر جای خود نگاه دارد. هم چنین باید فکر کنید که آیا نیاز به دسترسی مستقیم به سطح پشت بام دارید یا خیر. به یاد داشته باشید که چسب چمن مصنوعی بسیار قوی است و جا به جایی موجب آسیب به آن می شود. 
راه حلی که در این زمینه به ذهن می رسد این است که فریم های چربی را با میخ به لبه های چمن مصنوعی نصب کنید. به این ترتیب، هم سطح پشت بام در دسترس قرار خواهد گرفت و هم چمن نیز به خوبی سر جای خود قرار می گیرد و جا به جا نمی شود.
با رعایت نکات ساده و کلیدی می توانید پشت بام خانه خود را به مکانی سرسبز و شاد تبدیل کنید و از بودن در کنار خانواده و دوستان لذت ببرید
.

نظرات

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

چمن مصنوعی