نصب چمن مصنوعی,فروش چمن مصنوعی

فروش چمن مصنوعی

02128423456
09198000567

فوتسال: یکی از جذاب ترین ورزش های دنیا

فوتسال: یکی از جذاب ترین ورزش های دنیا
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/05/09 0 نظر

فوتسال چیست و چگونه به وجود آمد؟

چگونه می توانیم با استفاده از چمن مصنوعی بهترین محیط را برای ورزش فوتسال فراهم کنیم؟

همه چیز درباره ورزش فوتسال

چمن مصنوعی برای زمین فوتسال

همه ما می دانیم که فوتسال در واقع همان فوتبال اما در مقیاس کوچک تر بوده و در داخل سالن انجام می شود. در واقع این ورزش از حاشیه های فوتبال به وجود آمد و رفته رفته افراد بیشتری به شرکت در آن از خود علاقه نشان دادند. این نسخه کوچک از فوتبال معمولا در سالن های سرپوشیده انجام می شود، درست برخلاف فوتبال که در فضای باز و گسترده ای برگزار می گردد. از طرف دیگر اندازه توپ فوتسال سایز 4 می باشد که با فوتبال متفاوت است. این اندازه توپ به ارتقای مهارت و تکنیک بازیکنان در محیط سر بسته و کوچک بسیار کمک می کند.

شاید جالب باشد بدانید که ورزش فوتسال از چه زمانی  و توسط چه کسی به وجود آمد:

 

مروری کوتاه بر تاریخچه فوتسال

ورزش فوتسال در ابتدا در آمریکای لاتین توسط یک مرد انگلیسی به نام Charles Miller از ساوتهمپتون معرفی شد که به سائوپائولو در برزیل سفر کرده بود. او دو توپ فوتبال و کتابچه مقررات FA را با خود برده بود و از آن ها برای معرفی بازی مورد نظر به برزیلی ها استفاده نمود. در ابتدا فوتبال تنها در مدارس و باشگاه های ورزشی برای اروپایی ها انجام می شد. اکثریت جمعیت جامعه منابعی در اختیار نداشتند تا در مدارس و باشگاه های ورزشی که فوتبال در آنجا برگزار می شد، شرکت کنند، این در حالی بود که عاشق این بازی بودند. از جایی که شهرهای بزرگ نیز زمینی در دسترس نداشتند تا آن ها را برای این افراد مهیا کنند، مردم مدبر و خلاق دست به کار شده و خود با تجهیزاتی که در اختیار داشتند، این بازی را انجام می دادند. آن ها بازی مخصوص به خود را انجام می دادند که سپس تبدیل به یک رشته جدیدی ورزشی شد. در ابتدا دو تیم 5 نفره در این نوع فوتبال بسیار مشهور شده بود.

فوتسال تا آن زمان هنوز شناخته شده نبود، اما در سال 1989 فیفا تلاش کرد تا روی این نوع از فوتبال کنترل داشته باشد اما تلاش های آن ها برای نشان دادن این ورزش در تلویزیون بی فایده بود، و دلیل آن ها اندازه کوچک توپ بود. بر این اساس، نسخه جدیدی از این بازی به وجود آمد و به دنیا معرفی شد. نام جدیدی این بازی فوتسال بود که ترکیبی از فوتبال پرتغالی ها و فوتبال اسپانیایی ها بود. در این رشته جدید ورزشی، قوانین و مقررات کامل تر شد. بزرگ ترین تغییر این بود که وزن توپ و اندازه آن از 2 به 4 تغییر کرد تا در صفحه نمایش تلویزیون ها قابل مشاهده باشد. 

 

اهمیت زمین بازی در فوتسال

با توجه به فضای محدودی که ورزش فوتسال در آن انجام می شود، بازیکنان نیاز به مهارت های فکری و روانی بسیار بالایی دارند تا به سرعت تصمیم گیری کنند. بازیکنان فوتسال باید درباره دریافت و پاس توپ در چنین محیط کوچکی، احساس راحتی کنند و سرعت عمل داشته باشند، محیط اطراف خود را به خوبی بشناسند، حتی 2 تا 3 حرکت بعدی را حدس بزنند، دید 360 درجه داشته باشند، کف سالن فضای پاس و دریافت توپ مناسبی را برای آن ها فراهم کند و البته ثبات و تعادل بدنی خود را به خوبی حفظ کنند. 

یکی از مهم ترین موارد در زمین های فوتسال داشتن کف سالن مناسب است تا توپ سر نخورد و کنترل آن از دست بازیکنان خارج نشود. یکی از بهترین پیشنهادات در این زمینه استفاده از چمن مصنوعی در سالن های فوتسال است.

در ادامه شما را با این موضوع بیشتر آشنا می کنیم. 

چمن مصنوعی برای زمین فوتسال

راهنمای خرید چمن مصنوعی برای زمین فوتسال

از جایی که چمن مصنوعی برای استفاده در تمام طول روز ارزان تر، با کیفیت تر و کاربردی تر می باشد، تعجبی نیست که ورزش های بسیاری در سراسر دنیا از آن استقبال کنند. چمن مصنوعی فوتسال یکی از این نمونه ها می باشد که واقعا چند کاره، با دوام، با کیفیت، از نظر ظاهری زیبا و جذاب و برای نگهداری و مراقبت ساده می باشد. از همه مهم تر، چمن مصنوعی موجب می شود تا قابلیت استفاده از زمین مورد نظر برای فعالیت های ورزشی مختلف افزایش یابد و برای تمرین های فوتسال که ممکن هر روز و یا هر ساعت از شبانه روز در باشگاه ها و سالن ها انجام شوند، گزینه مناسبی در نظر گرفته شود. حتی در فصل زمستان و آب و هوای نامناسب نیز بازیکنان می توانند از تمرین و بازی روی چمن مصنوعی لذت ببرند، بدون این که مجبور باشند تا لباس بسیار زیادی بچوشند و یا آب و هوای نامناسب روی فعالیت آن ها تاثیر بگذارد. 

ظاهر زیبا و احساس خوبی که چمن مصنوعی برای زمین فوتسال به وجود می آورد و البته مزیت های بسیار زیادی که دارد، موجب شده است تا به یک گزینه بروز و مدرن برای باشگاه ها، استادیوم های ورزشی، کلاب ها و زمین های بازی در اطراف شهر تبدیل شود. 

اگر می خواهید چمن مصنوعی را برای زمین فوتسال خود انتخاب کنید، بسیار اهمیت دارد بدانید که تفاوت این محصول و ویژگی های آن بسیار زیاد است، از این رو باید مطابق با نیازهای خود بهترین چمن مصنوعی را تهیه کنید. برای این که اشتباه نکنید و ارزش پول تان حفظ شود، باید ابتدا مشخص کنید که می خواهید از این محصول به چه منظور استفاده و سپس تصمیم آگاهانه ای بگیرید. 

در ادامه راهنمایی برای خرید چمن مصنوعی فوتسال وجود دارد که به شما اطلاعات بسیار با ارزشی می دهد. 

 

چرا باید برای زمین فوتسال خود، چمن مصنوعی استفاده کنید؟

چمن مصنوعی امن، کاربردی و ماندگار می باشد که مزیت های بسیار مهمی برای بازیکنانی دارد که می خواهند در داخل این سالن ها به فعالیت و تمرین بپردازند. 

چمن مصنوعی در زمین فوتسال

مزیت های چمن مصنوعی برای زمین های فوتسال چیست؟

1.چند کاره بودن

چمن مصنوعی قابل جا به جایی برای مطابقت یافتن با هر فعالیت ورزشی داخل سالن است. از طرف دیگر، سطح مناسبی را برای ورزش فوتسال که سرعت و تنش در آن بسیار زیاد است، فراهم می کند. از این رو با افتادن و تکل زدن بازیکنان، آسیبی به ماهیچه ها و مفاصل آن ها وارد نمی شود. از طرف دیگر باشگاه و زمین بازی را نه تنها برای ورزش فوتسال، بلکه برای دیگر انواع ورزش ها مناسب می سازد، از جمله وزنه برداری، تناسب اندام، دو میدانی و حتی ورزش های بسیار سنگین دیگر.

 

2. امنیت

چمن مصنوعی اصلا اصطکاکی با پوست انسان ایجاد نمی کند و حتی موجب تسریع حرکات بازیکنان می شود، بدون این که آسیبی به آن ها وارد شود. در بیشتر مواقع برای زیر چمن مصنوعی فوتسال، از پدهای فومی استفاده می شود که لایه محافظ دیگری میان بازیکنان و سطح و کف باشگاه فراهم می نماید. 

 

3. ماندگاری بالا

چمن مصنوعی فوتسال می تواند در برابر بازی و تمرین های مداوم و سنگین مقاومت کند، بدون این که ظاهر زیبای خود را از دست بدهد و از کیفیت آن کم شود. 

 

4. مراقبت از آن نیز ساده است

سطوح چمن مصنوعی برای پاک کردن و تمیز نمودن بسیار ساده است، از این رو هزینه باشگاه ها و سالن ها فوتسال کاهش می یابد. 

 

5. جذابیت بیشتری برای بازیکنان دارد

چمن مصنوعی در زمین های فوتسال همیشه سبز و شاداب است و این موضوع نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند و زمین بازی فوتسال را به طور کلی جذاب تر می سازد. صاحبان باشگاه و سالن های فوتسال می توانند از میان تنوع رنگ و سبک های چمن مصنوعی موجود به انتخاب بپردازند تا فضای داخلی باشگاه و سالن را منحصر به فرد و مدرن و زیبا بسازند. هم چنین اضافه کردن لوگو روی این چمن مصنوعی روش عالی برای نشان دادن برندتان می باشد. 

 

انواع چمن مصنوعی 

زمانی که می خواهید چمن مصنوعی برای زمین فوتسال خریداری کنید، باید تحقیق کنید که چه گزینه هایی در دسترس می باشند و سپس به ویژگی های هر یک فکر کنید تا به این ترتیب بهترین تصمیم را بگیرید.

دو نوع از چمن مصنوعی برای سالن های فوتسال وجود دارد:

● رول چمن مصنوعی- با دوام و قابلیت ارتجاعی. این رول ها برای تمرین های سخت و وزنه های سخت، دو میدانی و یا تمرینات فیتنس نیز مناسب می باشد. 

● چمن مصنوعی کاشی- این نوع برای پوشاندن بخش های ناهموار و دور از دسترس سالن و باشگاه ها گزینه مناسبی می باشد و هر قسمتی را مناسب ورزش فوتسال یا ورزش های دیگر می کند. 

 

و اما یک مزیت باورنکردنی

شما می توانید در حیاط پشتی منزل یا ساختمان خود از چمن مصنوعی استفاده کنید تا یک محیط کوچک فوتسال را برای کودکان خود فراهم کنید. به این ترتیب موقعیتی فراهم می شود تا چند ساعتی از کامپیوتر و دنیای مجازی دور باشند و در محیط بیرون به فعالیت سالمی بپردازند و بازی کنند. به این ترتیب حتی می توانید روی آن ها نظارت داشته باشد و مراقب آن ها نیز باشید. 

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

چمن مصنوعی