نصب چمن مصنوعی,فروش چمن مصنوعی

فروش چمن مصنوعی

02128423456
09198000567

دانستنی های عجیب و غریب از دنیای چمن

دانستنی های عجیب و غریب از دنیای چمن
چکیده این مطلب : انتشار : 1399/05/20 0 نظر

چمن ها جزوی از عجیب و غریب ترین اتفاقات در جهان می باشند. زمانی که به دنیای چمن فکر می کنید، متوجه می شوید که واقعا باید دلیل خاصی وجود داشته باشد که مردم از قدیم الایام تا کنون، نمای ساختمان و حتی حیاط شان را از چمن های سبز و زیبا پر می کردند.

تاریخچه جالب دنیای چمن

چمن مصنوعی
چمن ها جزوی از عجیب و غریب ترین اتفاقات در جهان می باشند. زمانی که به دنیای چمن فکر می کنید، متوجه می شوید که واقعا باید دلیل خاصی وجود داشته باشد که مردم از قدیم الایام تا کنون، نمای ساختمان و حتی حیاط شان را از چمن های سبز و زیبا پر می کردند. آن ها مانند گل ها زیبا نیستند، غذایی برای ما مهیا نمی کنند (مانند درختان)، بلکه باید همیشه به فکر آن ها بود و آن ها هرس کرد، کود داد و خیلی از مراقبت های دیگر. واقعا چرا باید چمن ها تا این حد محبوب باشند؟
البته اگر بخواهیم شفاف تر صحبت کنیم. دنیای چمن در روزهای خیلی دور اصلا وجود نداشت و برای هیچ کس نیز خوشایند نبود. این موضوع تا قرون وسطی ادامه داشت، زمانی که اجداد فرانسوی و انگلیسی شروع به رویش چمن هایی در نمای بیرونی و ورودی قلعه های خود نمودند. 

دنیای چمن


اما نگهداری از دنیای سبز نیازمند تلاش و صرف وقت بسیاری بود، مخصوصا قبل از این که دستگاه های علف زنی و آبیاری اتوماتیک وارد صحنه شود. در مقابل، به نظر می رسد که واقعا هیچ ارزشی ندارند و حتی حیوانات نمی توانستند از آن بهره مند شوند، زیرا نمای طبیعی و زیبای آن را بر هم می ریختند.
 دهقانان و افراد ضعیف جامعه نیز هرگز نتوانستند از زیبای دنیای چمن بهره مند شوند، زیرا باید از زمین های خود برای کسب درآمد و تهیه آذوقه استفاده می کردند. به این ترتیب بود که چمن ها منحصر به خانواده های اشرافی شد. آن ها ادعا داشتند "من ثروتمند و غنی و قدرتمند هستم و باید محیط سرسبز بسیاری در اطراف خود داشته باشم، زیرا نیاز به تهیه آذوقه از زمین های اطراف خود ندارم." در هر صورت اگر چمن ها در قلعه ها و کاخ هایی به طور مرتب و منظم دیده می شوند، این امر نشانه قدرت و وضعیت مالی خوب آن خانواده به شمار می رفت.
و حالا پادشاه و ملکه ها ویران شدند و جای خود را به نخست وزیر و رئیس جمهورها دادند. این ها افرادی هستند که دنیای چمن جدید و نوین را به دست می گیرند.

دنیای چمن دنیای چمن مصنوعی

حالا شاید دنیای چمن معنا و مفهوم سیاسی، وضعیت اقتصادی و حتی اجتماعی نیز داشته باشد. از جایی که تکنولوژی در قرن های بعد روز به روز پیشرفت کرد، تجارت و کسب و کارهای جدید نیز شکل گرفتند. تاجران بزرگ در صحنه بین المللی خود را نشان دادند و به سراغ استفاده از چمن ها رفتند تا اشرافیت و وضع خوب اقتصادی خود را اثبات کنند.
در دوران انقلاب صنعتی که در قرن 18 تا 19 اتفاق افتاد، کم کم طبقه متوسط جامعه نیز می توانستند به یاد اجداد قدیم خود، استفاده از چمن ها را تجربه کنند و از آن لذت ببرند. و به این ترتیب داشتن چمن زیبا و مرتب و منظم، نمادی از شادابی، طراوت و زندگی خوب افراد به شمار می رفت. 
حالا دیگر خانواده هایی که از چمن ها استفاده می کردند، خانواده لوکس و اشرافی نبودند، بلکه به طبقه متوسط جامعه مربوط می شدند. 
به این ترتیب بود که محبوبیت این دنیای زیبا روز به روز بیشتر و بیشتر شد و به طوری که در مکان های عمومی و ورزشی نیز جای خود را محکم کرد. در گذشته مردم روی انواع سطوح مختلف بازی می کردند- خاکی- یخی، شن و ماسه و غیره. اما در چند قرن اخیر، آن ها تصمیم گرفتند تا از چمن به عنوان سطح مناسب برای ورزش و بازی استفاده کنند. حالا حتی استفاده از چمن مصنوعی نیز جای چمن های طبیعی را گرفته است و دلیل آن نیاز به رسیدگی کمتر، عدم نیاز به آبیاری، کود دادن، هرس نمودن و غیره می باشد. هم چنین چمن مصنوعی سطح ایمن و بی خطری را برای هر ورزش و بازی فراهم می آورد. این ها به معنی قدم بزرگ تر به سمت آینده و پیشرفت تکنولوژی می باشد.

دنیای چمن

دنیای چمن این روزها بیشتر محبوب شده است و در همه جا نام و آوازه آن شنیده می شود. حتی این محبوبیت فراتر از آمریکا و اروپا رفته و به تمام بخش های جهان نیز سرایت نموده است. این مورد حالا به یک نماد جهانی در سراسر دنیا تبدیل شده است. این روزها مردم حتی در دوران خشکسالی نیز، به دنبال داشتن فضای سرسبز در اطراف خود می باشند.
حالا در عصر مدرن این روزها، شاید هر کسی دغدغه داشتن محیط سبز با استفاده از چمن ها را داشته باشد. از این رو، مردم برای صرف وقت و انرژی و هزینه کمتر، به سراغ چمن مصنوعی رفته اند تا با یک تیر دو نشان بزنند: هم از طبیعت سبز به عنوان یک نماد جهانی بهره مند می گردند و هم به دردسرهای چمن طبیعی  آب و اجداد خود دچار نمی شوند. 
استفاده از چمن مصنوعی نیز دقیقا نشات گرفته از خواسته درونی همه ما است که از اجداد خود به ارث برده ایم. حتی بیشتر افراد می خواهند حتی در محیط شخصی زندگی خود همان حال و هوایی را به وجود بیاورند که اجداد ما در قلعه ها و کاخ های خود به وجود می آورند. دنیای چمن این روزها گرچه متفاوت با گذشته است، اما این موضوع را اثبات می کند که در قرن 21 نیز هنوز  نتوانستیم این زنجیره تمایل درونی خود به طبیعت و چمن ها را قطع کنیم و این موضوع واقعا حیرت انگیز است. 

چمن به معنای واقعی کلمه
عبارت "چمن" به محیط های سرسبز و منظم گفته می شود که از قرن 16 تا به حال ادامه داشته است. با وسعت شهرها و ساختمان های آسمان خراش، وجود دنیای چمن در اطراف محل زندگی و حتی محیط کاری، بخش مهمی از تعامل بین طبیعت و فضای شهری شده است. دنیای شهر و زندگی ماشینی باعث شده است تا لزوم وجود این دنیای زیبا بیشتر به چشم بیاید. حتی در مکان های که کم آبی و سختی های برای رسیدگی به چمن طبیعی وجود دارد، بیشتر مردم به سراغ چمن های مصنوعی می روند تا هم در مصرف آب و انرژی صرفه جویی شود و هم نیاز انسان به نزدیک بودن به طبیعت نیز تامین شود. 


و اما تاثیر دنیای چمن روی سلامت ذهن انسان ها
از نظر روانپزشکی گذراندن دوران کودکی در محیط های سبز و طبیعت، ریسک بسیاری از بیمار های روحی و روانی را در میان سلامتی و بزرگسالی کاهش می دهد. از طرف دیگر محققان دریافته اند که ساکنین شهر (مخصوصا شهرهای بزرگ و پر جمعیت) که کمترین ارتباط را با فضای سبز دارند، 55 درصد بیشتر در معرض ابتلا به ناهنجار های روحی مانند افسردگی، اضطراب و سوء مصرف مواد می باشند. 
تاثیر دنیای چمن در دوران کودکی مشهود و آشکار است. اما قرارگیری در معرض فضای سبز نیز نتیجه موثری بر روی و روان انسان ها حتی در دوره میانسالی و پیری دارد. 
محققان هنوز هم روی این موضوع که چرا فضای سبز بسیار موثر و مفید است، به تحقیقات خود ادامه می دهند، اما چیزی که به طور 100 درصد مشخص است، این می باشد که مزیت های بسیار خوبی برای سلامت روح و جسم انسان ها وجود دارد. دنیای چمن می تواند شوق ورزش کردن، مهیا کردن فضایی برای برقراری ارتباط با اطرافیان، کاهش آلودگی صوتی و هوا و بهبود عملکرد ایمنی سیستم بدن را افزایش دهد، هم چنین از طرف دیگر، مانع ابتلا به بیماری های روحی و روانی از جمله افسردگی و رفتارهای عصبی و بروز استرس و اضطراب می شود. 

چمن مصنوعی
از این رو حتی اگر در شهرهای شلوغ و پرجمعیت زندگی می کنید، با نصب و استفاده از چمن مصنوعی، تمام سعی خود را بکنید تا بیشتر به طبیعت نزدیک باشید و این موضوع را با عمق جان خود حس کنید. تاثیرات لمس و حتی نگاه کردن به یک فضای سبز می تواند همه چیز را در اطراف ما تغییر داده و روی خوش زندگی را به ما نشان دهد.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه از پیشنهادات و تخفیفات ویژه و اخبار سایت مطلع شوید

درباره ما

چمن مصنوعی